Jak działa RevShare ??

Dzisiaj nieco paplania w temacie programów revenue share:) Ponieważ albo ostatnie miesiące to prawdziwy wysyp nowych programów tego rodzaju, albo to ja do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wielki jest to rynek jeśli chodzi o zarabianie przez internet, dlatego dzisiaj chciałabym zacząć „od podstaw” – z garścią informacji dla tych, którzy albo o takiej formie zarabiania w sieci jeszcze nie słyszeli, albo coś tam słyszeli, ale nie wiedzą o co chodzi.

Programy Revenue Share – definicja, czyli co to jest i jak działa?

W największym skrócie Revenue Share to program dzielący się ze swoimi użytkownikami przychodami z reklam i/lub innych źródeł.

Niestety to nie wygląda tak: „aaaa juhu zapiszę, się to się ze mną czymś podzielą”;)

Tak łatwo to nie ma.

Większość programów Revenue Share (w skrócie revshare) owszem, dzieli się z użytkownikami swoimi zyskami, ale nie za darmo. Najczęściej aby brać udział w podziale zysków należy w takim systemie wykupić usługę reklamową (np. reklamę własnej strony internetowej), opłacić ją, wykorzystać i wykonać w systemie „coś” do czego on zobowiązuje.

Przykład: Revenue Share Futureadpro – tu trzeba raz na 24 godziny obejrzeć 10 reklam z puli innych użytkowników. Nie obejrzysz – nie ma podziału zysków. Obejrzysz – to masz możliwość zarobienia 20% czyli 10$ od każdego wykupionego za 50$ adpacka (usługi reklamowej) .

Dodatkowo w niektórych Revshare’ach, żeby móc zarabiać na podziale zysków z wykupionych reklam trzeba opłacić systemowy abonament, tak jest np. w Adpackpro. Niektórym nie podoba się to, że trzeba płacić abonamenty w takich programach, aczkolwiek jest to w pewien sposób większa szansa, że taki program dłużej potrwa – bo firma musi z czegoś „żyć” i żyje m.in dzięki takim abonamentom, a użytkownicy mogą w niej zarabiać.

Revenue Share – inne opcje zarabiania w systemach

Żeby zarabiać w wielu systemach revshare NIE trzeba wykupywać własnych adpacków, pr-packów czy innych różnie zwanych usług reklamowych. Nie zarabia się wtedy na podziale zysków, ale na innych czynnościach.

1.Klikając w systemie płatne reklamy (są to zazwyczaj grosze, i nie we wszystkich revsharach). Tzw. reklamy PTC.

2.Pozyskując inne osoby – tzw. poleconych, którzy będą działać w systemie i z których zakupów otrzymuje się prowizje.

 

Wiele osób, zaczyna zarabianie w systemach revshare ostrożnie: najpierw klikają reklamy, polecają produkt znajomym, z czasem kupują adpacki i się rozkręcają. Innym taki system nie pasuje, ze względu na:

Zagrożenia Revenue Share

Trzeba mieć świadomość, że w zalewie coraz to nowych systemów Revshare, które pojawiają się w internecie, nie wszystkie mają uczciwe zamiary (czytaj: nigdy Ci nie zapłacą), inne płaca miesiąc i padają, jeszcze inne płacą regularnie, długie miesiące, czasem lata, a potem mogą nagle upaść, lub nie. To są programy wysokiego ryzyka i nie są polecane ludziom o słabych nerwach. A ponieważ nigdy nie wiadomo czy program padnie, czy nie, to trzeba mieć świadomość ryzyka. Kto nie ryzykuje ten nie straci. Ale też … nie będzie nic miał.

Jak do znudzenia mawia mój znajomy Igor Ziegler „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” – i coś w tym jest.

Grzeszki Revenue Share

grzeszki revshareJeśli zaczniesz rozglądać się w sieci za programem Revenue Share dla siebie uważaj: niemal wszystkie jak jeden mąż piszą że mają uczciwego admina i są stabilne (trust admin & stable system – blablabla) – to norma, która niestety nie zawsze jest prawdą. Bardzo często admin nie przyznaje się długo, że taki i taki revshare to jego dzieło (nie wiem, może się boi, że mu nie wyjdzie ? ).

Rok temu, gdy pojawił się jeden z bardziej znanych revsharów (dziś w trakcie kontroli SEC): TrafficMonsoon, jego admin (Charles Scoville) też jakiś czas nie potwierdzał oficjalnie, że to on jest „szefem” – było trochę spekulacji na forach, rozmów, pytań, wątpliwości, ktoś tam coś bąknął, ale bez oficjalnych informacji. Na szczęście Charles wreszcie wyszedł z nory i dzisiaj aktywnie promuje swój program, pokazuje się z rodziną na zdjęciach, organizuje spędy w terenie (eventy firmowe), nie unika również krytyki, za poprzednie jego spalone pomysły, ale – ten jego program działa, przyciąga miliony użytkowników i płaci.

Aczkolwiek bierz poprawkę na fakt reklamowania się revsherów hasłem „trust admin & stable system”, zwłaszcza gdy nigdzie na stronie nie możesz znaleźć co to za admin i co to za firma. To grzeszek, wg mnie dość znaczący, i niestety notoryczny.

Trzy podstawowe zasady działania w systemach Revenue Share

1.Wszystko co nowe, jest ryzykowne, wszystko co trwa już wyjątkowo długo też 🙂

2.Pierwsi w nowych systemach zarabiają zwykle więcej (mogą znaleźć większą liczbę osób poleconych, a ma to znaczenie zwłaszcza w systemach o płatnościach wielopoziomowych.

3.Jeśli jest się dobrym „rekruterem” czyli efektywnie pozyskuje do systemu nowe osoby, to zarabia się najwięcej.

Jak rozliczać się z zarobków w Revenue Share?

Jak z każdego innego dochodu, również z tych w programach Revenue Share mamy obowiązek rozliczyć się z US i odprowadzić podatek dochodowy. A ponieważ jak to ładnie opisał Łukasz Gałuszka, polskie urzędy wciąż nie nadążają za nowymi możliwościami zarobkowymi w internecie, to dla wielu doradców podatkowych czy księgowych temat „revshare” wciąż brzmi jak bajka i każdy z nich może nam tutaj udzielić innych wskazówek co do rozliczania się. Zatem żeby nie mieć problemów, należy się udać do doradcy podatkowego we własnej okolicy, tam gdzie się rozliczamy i dopytać o sposób wpisania tego dochodu do druku PIT. Możesz również złożyć wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dla Twojego przypadku przez stronę ministerstwa finansów.

 

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek biznesu, a w szczególności internetowego, pamiętaj o dokonaniu oceny swoich możliwości finansowych, wszystko przeczytaj i przeanalizuj. Strona, którą przeglądasz nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy nie daje nigdy 100% gwarancji zarobku i ode mnie tej gwarancji również nie otrzymasz.